Exkurse 2017 - Královopolské tunely

2017-03-22_1.jpg Dne 22.3.2017 navštívili studenti pátého ročníku oboru Technika prostředí technologické centrum  Královopolských tunelů v Brně. Jedná se o jeden z nemodernějších tunelů  v ČR, v kterém jsou instalovány unikátní technologie pro větrání, požární bezpečnost a zajištění plynulosti dopravy.

Dne 22.3.2017 navštívili studenti pátého ročníku oboru Technika prostředí technologické centrum  Královopolských tunelů v Brně. Jedná se o jeden z nemodernějších tunelů  v ČR, v kterém jsou instalovány unikátní technologie pro větrání, požární bezpečnost a zajištění plynulosti dopravy.

Studenti tak názorně viděli možnosti současných technologií pro větrání silničních městských tunelů, včetně příčného a podélného typu větrání.  Velice zajímavé byly ukázky jednotlivých technických zařízení např.

dohled nad technologiemi tunelu

zabezpečení napájení elektrickou energií a zálohování

dohledový kamerový systém a ukládání obrazových dat

osvětlení tunelu a další.  

Součástí exkurse byl i sestup do třetího propojovacího krčku obou tunelových rour s ukázkami stavebních detailů a detailním popisem vzduchotechnických zařízení a řídících technologií. 

Za vstřícnost při organizaci a za erudovaný technický výklad děkujeme jmenovitě panu Kosorinovi (ŘSD), Kmoníčkovi (BKom a.s.) a Lesákovi (OHL ŽS a.s.).

Fotogalerie z exkurse 22.3. 2017:


2017-03-22 12.55.21.jpg

Kontakt:


Ing. Jan Fišer, Ph.D.,  telefon : +420 54114 3242,  email:
fiser@fme_vutbr_czNahoru