Novinky

1 2 3   Následující   ››

PF 2015

PF2015.jpg Úspěšný start do nového roku.

 

Octavia a manekýn Newton na MSV

Fotka3785.jpg Koncem září se jako každý rok konal Mezinárodní strojírenský veletrh. VUT prezentovalo na svém stánku řadu výsledků aplikovaného výzkumu. OTTP vystavoval osobní automobil s měřicími systémy pro experimentální vývoj nových technologií tepelného managementu kabin dopravních prostředků. 

 

Témata bak. prací na OTTP - Odbor termomechaniky a techniky prostředí - 2014/15

58.jpg Nabídka předběžných témat bakalářských prací v akademickém roce 2014/15 Odbor termomechaniky a techniky prostředí, Energetický ústav pro studenty závěrečného ročníku v obecném bakalářském studiu. Předběžná zadání jsou rozdělena do jednotlivých tematických okruhů. Pokud vás nějaké téma zaujme neváhejte včas kontaktovat příslušného garanta.

 

Konference juniorských projektů specifického výzkumu řešených v roce 2013: sekce Energetika, procesy a ekologie

58.jpg Konference, během které budou řešitelé juniorských projektů specifického výzkumu v roce 2013 (sekce Energetika, procesy a ekologie) prezentovat řešení svých projektů a dosažené výsledky.

 

Přednáška principy, úskalí, zkušenosti měření termovizí

IR_1352.jpg

 

Udržitelná energetika 2014

elektro47.jpg Jako každý rok i letos jsou vypsané velice žádané a oblíbené kurzy  Udržitelná energetika 2014  na Odboru energetického inženýrství v rámci Celoživotního vzdělávání. 

 

Proběhla exkurze na veletrh Aquatherm Praha 2014

Ve čtvrtek 6.3.2013 proběhla exkurze na veletrh Aquatherm Praha 2014. Exkurze se zúčastnilo celkem 28 studentů, kteří na komentované prohlídce mohli vidět aktuální stav techniky v oblasti větrání, vytápění, tepelných čerpadel, zdrojů tepla, regulace a solární techniky.

 

Svět energie - Ing. Dana Drábová, Ph.D.

elektro01.jpg  Dovolujeme si Vás pozvat na přednášku „Svět energie“ spojenou s besedou s předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Ing. Danou Drábovou, Ph.D. konané 27. února 2014od 10 hodin v prostorách Fakulty strojního inženýrství – budova A5 – přednášková místnost P6. 

 

Navázána spolupráce mezi VUT v Brně a firmou Emerson Climate Technologies s.r.o.

DSC_0810.JPG Dne 31. ledna 2014 byla podepsána smlouva o spolupráci mezi VUT v Brně a firmou Emerson Climate Technologies s.r.o. Cílem této smlouvy je podpořit výuku předmětů zaměřených na oblast klimatizace, chlazení a tepelných čerpadel. Součástí smlouvy je také podpora studentů formou jednoletých stipendií.

 

Den otevřených dveří na FSI (17. 1. 2014)

Fotka2309.jpg V pátek 17. ledna 2014 proběhl na Fakultě strojního inženýrství Den otevřených dveří, během kterého ústavy prezentovaly především středoškolským studentům své studijní obory a možnosti studia. Energetický ústav byl zastoupen třemi svými odbory, které nabízí navazující magisterské studium v oborech Energetické inženýrství, Technika prostředí a Fluidní inženýrství. Energetický ústav rovněž pro zájemce zorganizoval prohlídku svých laboratoří, během které si mohli prohlédnout např. klimatickou komoru, vírovou turbínu nebo laboratoř experimentálního spalování paliv.

 

Den otevřených dveří 6.12.2013

IMG_2085.JPG V pátek 6. prosince 2013 proběhl na Fakultě strojního inženýrství Den otevřených dveří, během kterého ústavy prezentovaly své studijní obory. Energetický ústav byl zastoupen třemi svými odbory, které nabízí navazující magisterské studium v oborech Energetické inženýrství, Technika prostředí a Fluidní inženýrství. Součástí dne byla také prohlídka laboratoří. Další Den otevřených dveří se uskuteční v pátek 17. ledna 2014.

 

Co děláme pro odborné vzdělávání

DSC_0012.JPG Proběhla akce  „Co děláme pro odborné vzdělávání“  pořádaná Českým svazem zaměstnavatelů v energetice (ČSZE) ve spolupráci s  Asociací pro energetické a elektrotechnické vzdělávání  pořádá pod záštitou místopředsedkyně Senátu PaeDr Gajdůškové

 

Aktuálně nabízená témata bakalářských prací odborem fluidního inženýrství Viktora Kaplana

Na této stránce jsou publikovány aktuálně nabízená témata bakalářských prací na Odboru fluidního inženýrství Victora Kaplana. Pokud budete mít zájem přihlásit se na některé z těchto témat, pak je důležité kontaktovat vedoucího bakalářské práce a domluvit se s ním na dalším postupu.  Budete-li mít zájem zpracovat nějaké vlastní téma, které spadá do našeho oboru, pak neváhejte kontaktovat některé z akademických pracovníků, můžete se s nimi domluvit a budete mít téma bakalářské práce "šité na míru".

 
1 2 3   Následující   ››

Nahoru