Vzdělávací kurzy a Akce pro studenty

Exkurse 2017 - technologické zázemí prodejny Lidl

2017-04-13 11.04.56.jpg Dne 13.4.2017 se studenti odboru Technika prostředí, Fakulty strojního inženýrství ,VUT v Brně zúčastnili exkurse v technickém zázemí nově zrekonstruované prodejny Lidl v Brně na Trnkově ulici. 

 

Exkurse 2017 - Královopolské tunely

2017-03-22_1.jpg Dne 22.3.2017 navštívili studenti pátého ročníku oboru Technika prostředí technologické centrum  Královopolských tunelů v Brně. Jedná se o jeden z nemodernějších tunelů  v ČR, v kterém jsou instalovány unikátní technologie pro větrání, požární bezpečnost a zajištění plynulosti dopravy.

 

Exkurse 2017 - AZ Tower - technologické zázemí

2017-02-27 13.41.48.jpg Dne 27.2.2017 navštívili studenti pátého ročníku oboru Technika prostředí technologické zázemí AZ Tower v Brně. Jedná se o nejvyšší budovu v ČR, která vyniká nejenom svojí výškou, ale také unikátní technologiemi pro zabezpečení energie, větrání, vytápění a chlazení.

 

Exkurse 2017 - Korado Česká Třebová

2017-02-23 12.27.59.jpg Na konci února navštívili studenti pátého ročníku oboru Technika prostředí největšího českého výrobce ocelových radiátorů Korado v České Třebové. Studenti absolvovali  nejen odborné školení týkající se výrobního programu firmy, ale i exkursi do automatizovaného výrobního závodu. 

 

Semináře 2016 - Současné trendy ve ventilátorové technice

ebm_vent.jpg Dne 22.11.2016 se uskutečnila přednáška zástupců firmy ebmpapst pro studenty pátého ročníku oboru Technika prostředí. Přednáška byla zamřena na představení firmy samotné, jejího výrobního portfolia a především na představení současných trendů ve vývoji a konstrukci ventilátorů. 

 

Exkurse 2016 - Královopolský tunel - technologické zázemí

2016-04-13 14.44.50.jpg Dne 13.4.2016 navštívili studenti pátého ročníku oboru Technika prostředí technologické centrum  Královopolských tunelů v Brně. Jedná se o jeden z nemodernějších tunelů  v ČR, v kterém jsou instalovány unikátní technologie pro větrání, požární bezpečnost a zajištění plynulosti dopravy. 

 

Exkurse 2016 - AZ Tower - technologické zázemí

AZTower.jpg Dne 1.3.2016 navštívili studenti pátého ročníku oboru Technika prostředí technologické zázemí AZ Tower v Brně. Jedná se o nejvyšší budovu v ČR, která vyniká nejenom svojí výškou, ale také unikátní technologiemi pro zabezpečení energie, větrání, vytápění a chlazení.

 

Den otevřených dveří - 15. 1. 2016

Infra_den_ot_dveri_1-2016.png V pátek 15. ledna 2016 proběhl na Fakultě strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně Den otevřených dveří, během kterého ústavy prezentovaly především středoškolským studentům své studijní obory a možnosti studia.  

 

Exkurse 2015 - ZVVZ Milevsko

2015-10-08 11.10.09.jpg Dne 8.10.2015 navštívili studenti a akademičtí pracovníci odboru Termomechaniky a techniky prostředí výrobní závod firmy ZVVZ Milevsko. Program exkurse byl zaměřen především na problematiku vývoje, výroby a zkoušení vzduchotechnických zařízení pro průmysl.

 

Přednáška z oblasti optických metod v mechanice tekutin

fazovy-dopplerovsky-anemometr-perex-02.jpg Zveme Vás na přednášku z oblasti optických metod v mechanice tekutin. Přednáší Dr. Wigley z Loughborough University, UK, který se věnuje vývoji laserových diagnostických a měřicích metod a jejich aplikacím v mechanice tekutin. 

 

Exkurse 2015: Atrea Jablonec nad Nisou

2015-04-09 14.30.19.jpg Dne 9.4.2015 navštívili studenti a akademičtí pracovníci odboru Termomechaniky a techniky prostředí výrobní závod firmy Atrea v Jablonci nad Nisou. Program exkurse byl zaměřen především na problematiku energeticky efektivního větrání, vytápění a přípravy teplé vody v pasivních a nízkoenergetických budovách.

 

WORKSHOP POSTDOKTORANDA - STÁŽ V KARLSRUHE

KIT_logo.png Témou workshopu bude moja postdoktoranská stáž na technologickom inštitúte v Karlsruhe, ktorú som absolvoval na jar tohoto roka. Prednáška bude informovať o samotnom meste Karlsruhe, o technologickkom inštitúte a v neposlednej rade o práci, ktorú som vykonával.

 

Studenti 5. ročníku navštívili Topenářskou Galerii

Fotka2881.jpg Na konci dubna navštívili studenti pátého ročníku oboru Technika prostředí topenářskou galerii firmy Enbra v Těchově u Blanska. Jedná se o rekonstruovaný objekt bývalé samoobsluhy, v kterém jsou instalovány různé druhy vytápěcích systémů a systémů pro přípravu teplé užitkové vody.

 

Workshop - Vnitřní prostředí v kabině automobilu a měření tepelného komfortu prostřednictvím tepelného manekýna

SDC15014.JPG Náplň workshopu byla zaměřena na prostředí v kabinách osobních automobilů a měření tepelného komfortu pomocí tepelného manekýna. Hlavním přednášejícím na akci byl Ing. Jan Fišer, Ph.D. zabývající se aplikací a vývojem modelů pro predikci tepelného komfortu a pro část přednášek týkajících se predikce a modelování mikroklimatu v kabině automobilu byl pozvaným přednášejícím kolega Ing. Jan Pokorný, Ph.D. Celkem se workshopu zúčastnilo 13 studentů třetích, čtvrtých a pátých ročníků a doktorandů FSI.

 

Kurzy celoživotního vzdělávání - udržitelná energetika 2013

Energetika Přehledové kurzy pořádané Energetickým ústavem Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně jsou určeny pro získání nebo připomenutí znalostí v základních disciplínách energetiky. Tyto kurzy jsou vhodné i jako rekvalifikační kurzy pracovníků z neenergetických specializací pracujících v energetice. Každý kurz je věnován vybranému tématu a všechny kurzy společně tvoří ucelený průřez základních znalostí umožňující dobrou orientaci v energetickém sektoru. Kurzy jsou zajištěny přednášejícími z řad akademických pracovníků Energetického ústavu Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně.

 

Nahoru