Semináře 2017 - Aktuální trendy ve ventilátorové technice

ebm_vent.jpg Dne 7.11.2017 se uskutečnila přednáška zástupců firmy ebmpapst pro studenty pátého ročníku oboru Technika prostředí. Přednáška byla zaměřena na představení firmy samotné, jejího výrobního portfolia a především na představení aktuálních trendů ve vývoji a konstrukci ventilátorů.

Dne 7.11.2017 se uskutečnila přednáška zástupců firmy ebmpapst pro studenty pátého ročníku oboru Technika prostředí. Přednáška byla zaměřena na představení firmy samotné, jejího výrobního portfolia a především na představení aktuálních trendů ve vývoji a konstrukci ventilátorů s přihlédnutím k požadavkům na EKOdesign. Přednášejícím byl absolvent našeho oboru  Ing. Aleš Jakubec, MBA, který je jednatelem brněnské pobočky. Součástí prezentace bylo i výpočtové cvičení a praktické ukázky moderních technologií pro integraci ventilátorů do systémů inteligentních budou a IoT. Studenti tak názorně viděli možnosti současných technologií v oblasti ventilátorové techniky a seznámili se s nejnovějšími vývojovými trendy předního světového výrobce ventilátorů. Přednáška byla zahrnuta do výuky předmětu Větrání a klimatizace I(IVK).

Za přípravu přednášky a cvičení, erudovaný technický výklad a názorné ukázky děkujeme Ing. Aleši Jakubcovi, MBA (absolventský ročník 2004)  a Ing. Martinu Kaštánkovi z ebmpapst cz.

Fotogalerie z akce 7.11.2017:

2017-11-07 14.01.22.jpg

Kontakt:

Ing. Jan Fišer, Ph.D.,  telefon : +420 54114 3242,  email: fiser@fme_vutbr_cz

Nahoru