Exkurse 2016 - AZ Tower - technologické zázemí

AZTower.jpg Dne 1.3.2016 navštívili studenti pátého ročníku oboru Technika prostředí technologické zázemí AZ Tower v Brně. Jedná se o nejvyšší budovu v ČR, která vyniká nejenom svojí výškou, ale také unikátní technologiemi pro zabezpečení energie, větrání, vytápění a chlazení.

Dne 1.3.2016 navštívili studenti pátého ročníku oboru Technika prostředí technologické zázemí AZ-Tower v Brně. Jedná se o nejvyšší budovu v ČR, která vyniká nejenom svojí výškou, ale také unikátní technologiemi pro zabezpečení energie, větrání, vytápění a chlazení. Studenti tak názorně viděli možnosti současných technologií pro vytápění a chlazení rozsáhlých objektů a zajímavé spojení dvojité fasády, provětrávání (automatizovaného otvírání oken) a podtlakového větracího systému. Jedinečné je také řešení celoročního hospodaření s teplem, kdy pomocí tepelných čerpadel je možné v létě přebytky tepla odváděného z budovy uskladnit pomocí energopilotů do podloží budovy. V zimním období je pak toto nízko-potenciální teplo zpětně využito pro temperování budovy a předehřev teplé užitkové vody.  Dále se výklad věnoval i větracím, automatizačním, protipožárním a dopravním systémům v budově.

V závěru exkurse se studenti, díky vstřícnosti našeho průvodce Ing. Skoupého, mohli podívat i na nevyšší přístupné místo budovy.

Fotogalerie z exkurse 1.3.2016:

2016-03-01 15.10.27.jpg

Kontakt:

Ing. Jan Fišer, Ph.D.,  telefon : +420 54114 3242,  email: fiser@fme_vutbr_czNahoru